نخود خوشمزه یکی از پر کاربردی ترین نخود در تهران شناخته شد

پودینگ نخود خوشمزه که به آن پودینگ نخودی نیز می گویند، یک پودینگ خوش طعم است که از حبوبات پخته شده 1،2 (معمولاً نخود زرد)، آب، نمک و ادویه جات ترشی جات تهیه می شود.

اغلب با گوشت خوک یا ژامبون تهیه می شود. یک غذای محبوب در شمال شرقی انگلستان است که در بقیه بریتانیا و همچنین در نیوفاندلند، کانادا، تا حدی جزئی، خورده می شود.

بشقاب فرنی نخود معمولاً ضخیم 5 است، از نظر بافت شبیه به هوموس است، اگرچه کمی جامدتر است. رنگ آن زرد کمرنگ و طعم شیرینی دارد. فرنی نخود به طور سنتی در انگلستان، به ویژه در مناطق صنعتی شمال شرق تولید می شود.

اغلب با ژامبون، بیکن، چغندر یا کیک استوتی سرو می شود. همچنین یک عنصر کلیدی در سالووی دیپ 6 است، ساندویچی که روی آن سوسیس سالووی (شبیه به سرولات) و فرنی نخود قرار می‌گیرد، که سپس در سس سس آغشته می‌شود.

در جنوب انگلستان معمولاً با کوفته (فاگوت) سرو می شود. همچنین در جنوب انگلستان، دهکده کوچک نام خود را مدیون غذای مورد بحث است.نخودسنت بر این است که فرنی نخود در اینجا برای زندانیانی که از لندن به سواحل جنوبی یا از گرینستد شرقی به هورشام می‌رفتند سرو می‌شد.

یک فرنی اسکاتلندی است که از آرد نخود تهیه می شود که به طور سنتی برای صبحانه در شمال اسکاتلند مصرف می شود. در آنجا به روش قدیمی و اغلب با کره و سپس نمک یا عسل تهیه می شود.

در بخش‌هایی از میدلندز، جایگزین نخود فرنگی پوره شده به عنوان همراه سنتی ماهی و چیپس است. ما حتی فکر می کنیم که در واقع غذای جانبی اصلی بوده که بعداً به دلیل ناآگاهی یا در دسترس نبودن ظرف با نخود فرنگی (نوعی نخود له شده) جایگزین شد.

انواع منطقه ای این غذا بخشی از شام سنتی جیگز در نیوفاندلند، کانادا است.

در کشورهای آلمانی زبان از فرنی نخود به عنوان یا یاد می شود. نام های منطقه ای دیگر عبارتند از و . این به ویژه در غذاهای سنتی پایتخت آلمان، برلین وجود دارد. غذای آلمانی که بیشتر آن را همراهی می کند است.

در غذاهای پکن،یک فرنی نخود شیرین و سرد است که از نخود یا لوبیا زرد رنگ تهیه می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.