کود شیمیایی جلوگیری از تمام سرطان ها می باشد

از کودها برای تامین مواد مغذی گیاهان برای رشد خوب آنها استفاده می شود. کود شیمیایی کمبود مواد مغذی خاک مشکل رایج در بین صاحبان باغ است. یکی از مزایای متمایز کودهای شیمیایی نسبت به کودهای آلی این است.

که کودهای شیمیایی از هر سه ماده مغذی ضروری نیتروژن، فسفر و پتاسیم به یک اندازه غنی هستند. از سوی دیگر، کودهای آلی ممکن است غنی از یکی از سه ماده مغذی باشند، یا ممکن است سطوح پایینی از هر سه ماده مغذی داشته باشند.

هزینه کودهای آلی به طور کلی بسیار گرانتر از کودهای شیمیایی هستند، بیشتر به این دلیل که کودهای شیمیایی دارای سطوح غلظت بیشتری از مواد مغذی به ازای هر وزن محصول نسبت به کودهای آلی هستند.

برای تامین همان سطوح مواد مغذی خاک که یک پوند کود شیمیایی فراهم می کند، به چندین پوند کود آلی نیاز است و هزینه بالاتر کود آلی یکی از بزرگترین دلایلی است.

که تولیدات ارگانیک گرانتر از غیر ارگانیک است. (دلیل بزرگ دیگر به طور متوسط ​​عملکرد کمتر آلی است.) اگرچه می توان مقدار زیادی کود آلی خود را نیز تولید کرد.

زمانی که نیروی کار، زمان و سایر منابع در نظر گرفته شد، کود آلی خانگی معمولاً گران تر است. نسبت به کود شیمیایی فروشگاهی نیز.

کود

یکی از جنبه های کودهای آلی، قابلیت رهش آهسته آنهاست. قابلیت کند رهش کودهای آلی هم مزایا و هم معایب دارد آهسته رهش به این معنی است که خطر کوددهی بیش از حد کمتر است.

اما گاهی اوقات این کودهای آلی آهسته رهش قادر به تامین مواد مغذی مورد نیاز در صورت نیاز نیست. برخلاف کودهای آلی، کودهای شیمیایی همیشه برای تامین فوری مواد مغذی برای گیاهان در صورت نیاز شرایط وجود دارند.

محتوای اسیدی یکی از معایب اصلی کودهای شیمیایی این است که برخلاف کودهای آلی، چندین کود شیمیایی مانند اسید سولفوریک و اسید کلریدریک دارای اسید بالا هستند.

این محتوای اسیدی بالا باعث از بین رفتن باکتری های تثبیت کننده نیتروژن می شود که برای تامین نیتروژن گیاه در حال رشد مفید است. در مقابل، کودهای آلی از رشد باکتری های تثبیت کننده نیتروژن حمایت می کنند.

کودهای شیمیایی همیشه NPK کل بالایی (نیتروژن .فسفر. پتاسیم) از 20 تا 60 درصد یا بیشتر دارند. کل NPK برای مخلوط کودهای آلی همیشه کم خواهد بود. چهارده درصد تقریباً به همان اندازه است که می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.